Крымский учебно-курсовой комбинат
Воскресенье, 06.07.2025, 10:01 
Главная Мой профиль Регистрация Выход RSS
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас, Гость
письма приказы
опрос
Откуда Вы узнали от нас
Всего ответов: 10
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа

ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ З НАГЛЯДУ ЗА РЕЖИМАМИ

СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ І ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ

Л И С Т

10.09.2010 N 02/10-3847

Гр. Кур-ну С.І.,

м. Київ

Шановний гр. Кур-н С.І!

Держенергонаглядом, у межах своєї компетенції, розглянуто Ваше звернення щодо процедури встановлення лічильників електричної енергії на території садового товариства.

Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії), регулюються Правилами користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ), затвердженими постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31.07.96 N 28 (із змінами і доповненнями).

Садове товариство (далі - СТ), згідно з вимогами Закону України "Про об'єднання громадян" (далі - Закон), визначається як добровільне об'єднання громадян для організації колективного саду та городництва і створення умов для культурного проведення вільного часу на земельних ділянках, які зареєстровані в органах державної влади.

Згідно із положеннями статті 6 зазначеного Закону всі основні питання діяльності об'єднань громадян повинні вирішуватись на зборах членів або представників членів об'єднання.

СТ мають статус юридичної особи, тобто повну господарську самостійність у здійсненні своєї діяльності і покривають свої витрати за рахунок внесків членів товариства.

Згідно з вимогами пункту 1.2 ПКЕЕ населений пункт - це юридична особа - споживач (власник електроустановок населеного пункту або уповноважена власником (співвласниками) експлуатаційна організація, в господарському віданні якої є електроустановки населеного пункту), об'єднує населення на визначеній території та утримує ці електроустановки з метою забезпечення електричною енергією споживачів населеного пункту.

Тобто, садові товариства, дачні, дачно-будівельні кооперативи, гаражно-будівельні кооперативи в трактовці ПКЕЕ є населеним пунктом, а їх члени є споживачами населеного пункту.

Розрахунки за спожиту електричну енергію (з врахуванням втрат електричної енергії, порядок та процедура розрахунків тощо) між окремими членами та СТ регулюються їх установчими документами. Розрахунки за спожиту електричну енергію між енергопостачальником та СТ мають проводитись відповідно до умов Договору про постачання електричної енергії, укладеного згідно вимог ПКЕЕ.

Особливості постачання електричної енергії для населених пунктів визначені розділом 12 ПКЕЕ.

Вимогою абзацу першого пункту 12.15 ПКЕЕ встановлено, що населений пункт розраховується з постачальником електричної енергії за обсяги електричної енергії, спожитої для потреб населеного пункту, у тому числі на технічні цілі, за тарифами для населених пунктів, що встановлені Національною комісією регулювання електроенергетики України.

Слід зазначити, що всі члени СТ чи кооперативу є співвласниками електричних мереж і розподільчих пристроїв. З огляду на це, електричне господарство знаходиться у колективній власності членів СТ та має утримуватись за їх рахунок.

Вимогою пункту 12.4 ПКЕЕ встановлено, що утримання та обслуговування технологічних електричних мереж населеного пункту регулюються установчими документами населеного пункту та/або укладеними у встановленому законодавством порядку договорами між споживачами населеного пункту та населеним пунктом щодо обслуговування технологічних електричних мереж населеного пункту.

Для розрахункового обліку електричної енергії мають використовуватися засоби обліку, внесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні (вимоги пункту 3.7 ПКЕЕ) .

Установлення засобів обліку електричної енергії та/або локального устаткування збору та обробки даних виконується за рахунок споживача або організації, на вимогу (за ініціативою) якої здійснюється заміна розрахункового обліку, електропередавальною організацією або іншою організацією, яка має право на виконання таких робіт.

Зазначений у Вашому листі електролічильник типу СО-197 за N 494270, дата випуску 2005 рік, внесений до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні. Згідно з паспортними даними електролічильник зазначеного типу повинен проходити обов'язкову державну повірку один раз на вісім років.

На підставі зазначеного Держенергонагляд повідомляє, що вимоги голови правління СТ щодо заміни електролічильника є правомірними лише у випадку, коли зазначені вимоги прийняті на загальних зборах членів СТ, та обов'язкові до виконання всіма членами СТ.

Отже, у випадку відсутності відповідного протоколу рішення зборів Вашого СТ, Ви маєте право розрахунки за спожиту електричну енергію здійснювати за показами електролічильника типу СО-197 за N 494270, встановленого у Вашому будинку.

Разом з тим повідомляємо, що згідно з вимогами статті 8 Закону України "Про об'єднання громадян" втручання державних органів та службових осіб у діяльність об'єднань громадян не допускається. Суперечки, які виникли між членами СТ та його керівними органами можуть бути вирішені у встановленому Законодавством України порядку в суді.

Крім того, зазначаємо, що згідно з вимогами статті 16 Закону України "Про звернення громадян" скарги на рішення загальних зборів членів колективних сільськогосподарських підприємств, акціонерних товариств, юридичних осіб, створених на основі колективної власності, а також на рішення вищих державних органів вирішуються в судовому порядку.

З повагою Заступник Головного державного інспектора України з енергетичного нагляду

В.Чернишов