Крымский учебно-курсовой комбинат
Воскресенье, 06.07.2025, 01:31 
Главная Мой профиль Регистрация Выход RSS
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас, Гость
письма приказы
опрос
Откуда Вы узнали от нас
Всего ответов: 10
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа

ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ З НАГЛЯДУ ЗА РЕЖИМАМИ

СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ І ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ

Л И С Т

13.01.2010 N 01/12-119

Голові правління

АК "Харківобленерго"

Кирику С.В.

  Про надання роз'яснень

Шановний Сергію Васильовичу!

Держенергонагляд розглянув звернення АК "Харківобленерго" від 08.12.2009 за N 01-54/9967 щодо передбачення застосування в схемах електропостачання будівель і споруд цивільно-громадського призначення пристроїв контролю і управління споживанням величиною електричної потужності та повідомляє.

У відповідності з вимогами п. 3.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31.07.96 N 28 (у редакції постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 17.10.2005 N 910) , зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 02.08.96 за N 417/1442, зі змінами, електроустановки споживачів електричної енергії мають бути забезпечені необхідними технічними засобами контролю і управління споживанням величини потужності, заявленої в опитувальному листі та зазначеної в технічних умовах.

Така вимога є дуже актуальною сьогодні і особливо в електроустановках населення з тієї причини, що більшість електричних мереж загального користування (особливо повітряні лінії електропередачі напругою до 1000 В та трансформаторні пункти 6 - 10 кВ) в попередні роки були побудовані на основі розрахункових питомих норм електричної потужності на одного споживача. Останнім часом населення має можливість придбання побутової техніки з номінальною потужністю, яка значно перевищує питомі норми, на підставі яких проектувались та будувались об'єкти електричних мереж загального користування. Через це безконтрольний з технічної точки зору приріст електричної потужності в електроустановках населення призводить до погіршання якості електричної енергії, у першу чергу - понаднормативного відхилення рівня напруги на вводах споживачів.

Електропередавальна організація, в свою чергу, зобов'язана забезпечити на вводах споживачів відхилення рівня напруги від номінальної у відповідності з вимогами нормативних документів.

На підставі зазначеного, з метою забезпечення належного електропостачання споживачів слід керуватись наступним.

1. У технічних умовах на електропостачання об'єктів населення електропередавальна організація має право зазначати вимогу щодо встановлення замовником на вводі технічного засобу контролю і управління споживанням величини потужності, заявленої замовником в опитувальному листі.

2. Технічні засоби контролю і управління споживанням величини потужності вітчизняного виробництва, повинні відповідати вимогам відповідних державних нормативних документів (технічні умови, стандарти тощо), а імпортного виробництва повинні бути сертифіковані у відповідності до вимог Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України.

3. Технічні засоби контролю і управління споживанням величини потужності повинні бути улаштовані та розміщені так, щоб споживач не мав можливості впливати на їх роботу.

4. Технічні засоби контролю і управління споживанням величини потужності обслуговуються електропередавальною організацією за власний кошт.

Окремо слід зазначити, що електропередавальна організація не має права вимагати від споживача розробки у складі проекту електропостачання конструкції засобу обмеження струму навантаження, у разі якщо такий засіб не випускається серійно.

У разі необхідності енергопостачальник за власний кошт має право встановлювати технічні засоби контролю і управління (обмеження) потужності серійного виробництва на вводах у будинки існуючих споживачів.

Додатково інформуємо, що на сьогодні в Україні серійно випускаються лише однофазні засоби обмеження споживання потужності з номінальним струмом 6 - 30 А.

Також відповідно до Вашого запиту повідомляємо, що рекомендований перелік споруд громадсько-цивільного призначення наведено в додатку А ДБН В.2.2-9-99.

З повагою, Головний державний інспектор України з енергетичного нагляду

В.Лушкін