Крымский учебно-курсовой комбинат
Суббота, 05.07.2025, 21:58 
Главная Мой профиль Регистрация Выход RSS
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас, Гость
письма приказы
опрос
Откуда Вы узнали от нас
Всего ответов: 10
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа

ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З ЕНЕРГЕТИЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА РЕЖИМАМИ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ І ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ

ЛИСТ

09.01.2013 № 01/11-86

Генеральному директору

ПАТ "Електроприлад"

Лазоренку М.А.

м. Київ

  Щодо надання роз’яснень

Держенергонагляд розглянув лист ПАТ "Електроприлад" від 24.12.2012 № 254 з питання правомірності дій електропередавальної організації ПАТ "Київенерго" щодо відмови в коригуванні договірної величини електроспоживання у листопаді 2012 року та нарахування підвищеної оплати за її перевищення і повідомляє.

Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між постачальниками електричної енергії та споживачами регулюються Правилами користування електричною енергією (далі – Правила), затвердженими постановою Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) України від 31.07.1996 № 28 (із змінами і доповненнями), та договором про постачання електричної енергії, укладеним між постачальником електричної енергії та споживачем.

Умови договору про постачання електричної енергії, зазначені у додатку 3 та пункті 5.5. Правил, є істотними та обов’язковими, у тому числі договірні величини споживання електричної енергії та потужності, порядок їх погодження, встановлення та коригування, а також відповідальність споживача у разі перевищення договірних величин електроспоживання.

Забезпечення електричною енергією споживачів-платників здійснюється виключно в обсягах договірних величин електроспоживання, які узгоджуються споживачами та постачальниками електричної енергії згідно з вимогами пункту 4.2. Правил .

Процедура коригування договірних величин споживання електричної енергії споживачу протягом розрахункового періоду чітко визначена у пункті 4.4. Правил.

У разі зміни режимів споживання електричної енергії відповідно до пункту 4.4. (абзац 3) Правил споживач має право протягом розрахункового періоду звернутися до електропередавальної організації із заявою щодо коригування договірної величини електроспоживання.

Пропозиції споживача щодо коригування договірних величин електроспоживання є пріоритетними за умови попередньої оплати додатково заявлених обсягів та отримання електропередавальною організацією заяви споживача не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення розрахункового періоду.

Слід зазначити, що термін "попередня оплата" означає оплату до початку розрахункового або планового періоду повної вартості прогнозованого обсягу споживання електричної енергії у найближчому наступному періоді (розділ 1. Правил).

Електропередавальна організація має право відмовити споживачу в коригуванні (збільшенні) договірних величин електроспоживання у разі невиконання споживачем своїх зобов’язань щодо оплати електричної енергії за договором про постачання електричної енергії.

За результатами розгляду заяви споживачу надсилається повідомлення про рівні відкоригованих договірних величин або обгрунтована відмова здійснення коригування. Повідомлення про рівні відкоригованих договірних величин електроспоживання є невід’ємною частиною договору (пункт 4.4. Правил ).

За перевищення споживачем договірної величини споживання електричної енергії Законом України "Про електроенергетику" (стаття 26, абзац 5) передбачена економічна відповідальность, а саме: споживач сплачує енергопостачальнику двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини споживання електричної енергії.

При цьому споживач здійснює оплату повного обсягу фактично спожитої електроенергії (за даними розрахункових засобів обліку), яка є оплатою за отриманий товар і, за таким же тарифом, - оплату різниці фактично спожитої та договірної величини електроспоживання, яка є підвищеною оплатою.

У разі несплати рахунків відповідно до умов договору, згідно з вимогами пункту 7.5. Правил електропередавальна організація зобов’язана, попередивши споживача не пізніше ніж за три робочих дні, припинити повністю або частково постачання йому електричної енергії.

Згідно з інформацією, наданою у листі ПАТ "Електроприлад", договірна величина споживання електричної енергії ПАТ "Електроприлад" на листопад 2012 року становила 160 тис. кВт•год.

ПАТ "Електроприлад" звернулось до електропередавальної організації про збільшення договірної величини електроспоживання на 40 тис. кВт•год на листопад 2012 року (лист від 21.11.2012 № 218). Однак, в порушення процедури коригування визначеної Правилами та договором, споживачем не була проведена попередня оплата додатково заявленої величини електроенергії у повному обсязі.

Електропередавальна організація листом від 27.11.2012 № 030/31/2-13563 повідомила ПАТ "Електроприлад" про відмову у коригуванні договірної величини електроспоживання та причину цієї відмови.

Тобто, договірна величина електроспоживання на листопад 2012 року залишилась на рівні 160 тис. кВт•год.

За підсумками розрахункового періоду, відповідно до вимог статті 26 (частина п’ята) Закону України "Про електроенергетику" , споживачу була нарахована підвищена оплата за перевищення договірної величини електроспоживання у листопаді 2012 року.

Отже дії електропередавальної організації ПАТ "Київенерго" щодо нарахування підвищеної оплати за перевищення договірної величини електроспоживання відповідають вимогам чинного законодавства.

Також інформуємо, що Держенергонагляд не має права втручатися в економічні стосунки двох суб’єктів господарської діяльності. Взаємовідносини суб’єктів господарської діяльності регламентуються укладеним між ними договором відповідно до вимог нормативно - правових актів.

Спірні питання між двома суб’єктами господарської діяльності, які стосуються фінансових розрахунків, вирішуються ними шляхом переговорів та домовленостей або в судовому порядку.

Головний державний інспектор України з енергетичного нагляду

В. Лушкін