СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ І ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ
Л И С Т
17.03.2010 N 01/10-1221 |
Гр. Чер-ку М.Ф.,
м. Київ
ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго"
Щодо розгляду звернення
Шановний Чер-к М.Ф.!
Держенергонаглядом, за участю уповноваженого представника ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго" та у Вашій присутності, розглянуто звернення щодо порядку розрахунків за спожиту електричну енергію за адресою: с. Пухівка, Броварський район, Київська область, та встановлено.
Взаємовідносини між споживачами електричної енергії та енергопостачальником регулюються Правилами користування електричною енергією для населення (далі - ПКЕЕН), затвердженими постановою Кабінету Міністрів України 26.07.99 N 1357 (із змінами і доповненнями).
Згідно з вимогами пункту 19 ПКЕЕН розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюється за діючими тарифами для населення на підставі показів електролічильника. Розрахунковим періодом для встановлення розміру оплати спожитої електричної енергії, відповідно до вимог пункту 20 ПКЕЕН, є календарний місяць.
Електропостачання за зазначеною адресою здійснюються на підставі договору про користування електричною енергією за N 200658507, оформленого між Вами та енергостачальником (далі - Договір).
Розрахунки за спожиту електричну енергію здійснюється за показами електролічильника типу СОЕ-5020Н за N 0147027, який встановлено у житловому будинку. Покази електролічильника на день розгляду звернення становили 007558.
Слід зазначити, що в платіжних документах, наданих енергопостачальником, покази електролічильника суттєво відрізняються від зазначених. А саме, в платіжних документах, виданих для оплати за спожиту електричну енергію в січні поточного року кінцеві покази електролічильника становили 19490, а в лютому - 20421.
Під час розгляду звернення енергопостачальником визнано, що нарахування за спожиту Вами електричну енергію здійснювались не за фактичними показами електролічильника. У зв'язку з цим Вам було надано скоригований рахунок на оплату за спожиту електричну енергію за кінцевими показами електролічильника 007631.
Згідно з вимогами пункту 4 ПКЕЕН у договорі про користування електричною енергією обов'язково зазначається величина потужності, яка визначається виходячи з потужності наявних у споживача струмоприймачів. При цьому загальна потужність не може бути вищою за потужність передбачену технічними умовами чи технічними характеристиками електромережі споживача.
При цьому одностороннє, без погодження сторонами, штучне обмеження (зменшення) споживаної потужності побутових споживачів є неприпустимим.
Під час розгляду звернення Держенергонаглядом встановлено, що між Вами та енергопостачальником укладено Договір, в якому зазначено дозволену величину потужності в межах 2 кВт, яка значно менша потужності наявних у Вас струмоприймачів. Крім того, енергопостачальником не враховано технічні характеристики внутрішньобудинкових електромереж.
Окремо зазначаємо, що дозволене навантаження визначається за узгодженими проектними рішеннями, розробленими згідно з технічними умовами, виданими під час приєднання об'єкта, і в подальшому може бути змінене лише за згодою сторін в установленому законодавством порядку.
У разі, якщо об'єкт було підключено, а в жодної із сторін не збереглися узгоджені проектні рішення або технічні умови, то дозволене навантаження визначається за найменшим значенням номінального струму існуючих запобіжників, ввідних автоматів, засобу обліку електричної енергії, найменшою пропускною здатністю електропроводки схеми електрозабезпечення об'єкта.
Елементом електричної мережі з найменшою пропускною здатністю в будинку за зазначеною адресою є ввідний автоматичний вимикач з номінальним струмом 25 А (5,5 кВт).
Отже, енергопостачальником, в порушення вимог нормативних документів щодо користування електричною енергією, неправомірно було встановлено в Договорі величину дозволеного навантаження в обсязі 2 кВт (10 А).
На підставі вище зазначеного Держенергонагляд пропонує керівництву ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго" переглянути, за зверненням гр. Чер-ка М.Ф., величину договірної потужності, зазначену в Договорі за N 200658507, з урахуванням номінальних струмів апарату захисту, електролічильника та електричної проводки споживача, та внести до нього необхідні зміни.
Крім того, Держенергонагляд рекомендує Вам, Чер-к М.Ф., у разі незгоди з виставленими енергопостачальником в платіжному документі обсягами спожитої електричної енергії за місяць, зазначати в ньому (одночасно в квитанції і в повідомленні) кінцеві покази лічильника електричної енергії і відповідну суму до оплати. Після чого здійснювати оплату за тарифом для населення 22,5 коп. (з ПДВ) за 1 кВт·год., яке проживає в сільській місцевості.
З повагою, Головний державний інспектор України з енергетичного нагляду |
В.Лушкін |